top of page

Taiji a qigongu se věnuji od roku 2002. Od začátku mě fascinovala síla spočívající v jemnosti, plynulé ladné pohyby a vnitřní přesah cvičení. Po pár měsících cvičení jsem vnímala změny ve fyzickém těle i v psychice. Byla jsem klidnější, zmizely bolesti hlavy a zad, dokázala jsem se lépe soustředit a moje tělo bylo volnější, pružnější. 

 

Postupně se přirozeně přidávaly další oblasti, které cvičení doplnily a prohloubily. Můj zájem se rozšiřoval o shiatsu, feng shui, reiki, meditace. Z pouhého cvičení se tak stal způsob života, moje každodenní součást prolínající se každým okamžikem.

 

Taiji jsem se učila a stále učím u Jana Pletánka z pardubické Taiji školy a Françoise Hainryho z bretaňské Association Bretonne De Tai Chi Chuan, kteří jsou žáky mistra You Xuan De a Erla Montaigue. Inspiraci jsem čerpala také při pobytu v Číně v roce 2010.

 

Jsem ráda, že můžu něco z toho zprostředkovat i vám, a mám radost, když lidé po lekci odcházejí usměvaví, osvěžení a odhodlaní vstříc každodenním dobrodružstvím. Těším se také na vás. 

6b.jpg
bottom of page